Twitter'da Paylaş
Facebook'da Paylaş

ÖRNEK HAC PROGRAMI (12 GECE 13 GÜN)

1.Gün
Türk Hava Yolları ile Cidde'ye uçuş. Pasaport işlemlerini takiben Otel'e transfer. Akşam yemeği otelimizde. Daha sonra görevlilerimiz eşliğinde umre ibadetinin eda edilmesi
2.Gün
'Mekke Ziyaret Yerleri' konulu seminer.
3.Gün
Kahvaltıdan sonra Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Nur Dağı, Ma'la Mezarlığı, Cin Mescidi ziyaret gezisi ve Hac tatbikatı için hareket. ( yaklaşık 3,5 saat). Hac İbadeti ve Organizasyonu' konulu bilgilendirme toplantısı.
4.Gün
"Kabe ve Mekke Tarihi " konulu seminer.
5.Gün (Vakfemiz Kabul Olsun)
Erken kahvaltıdan sonra ihramlı olarak özel otobüslerimiz ile Arafat'a hareket. Gün boyu özel çadırlarımızda vakfe ibadeti. Gün batımında Müzdelife'ye hareket.
6.Gün (Bayramımız Mübarek Olsun)
Müzdelife vakfesinden sonra Mina'da şeytan taşlama ve otelimize dönüş. Kurbanların kesilerek ihramdan çıkılması. Arzu edenlerin geceleme sünnetini eda etmek üzere Mina'ya gidişleri.
7.Gün
Görevlilerimiz eşliğinde Hac Tavafı ve Say'ının yapılması. İkindi namazını müteakip şeytan taşlaması için Mina'ya gidiş - dönüş. Arzu edenlerin ikinci geceleme sünnetini eda etmek üzere Mina'ya gidişleri.
8.Gün (Haccımız Mabkul Olsun)
Şeytan taşlaması için Mina'ya gidiş-dönüş. Hac ibadeti ile ilgili vecibelerin sona ermesi.
9.Gün
'Hz.Muhammed ve Medine' konulu seminer. Bagajların oda kapıları önüne bırakılması.
10.Gün
Özel otobüsümüz ile Medine'ye hareket. Yaklaşık 6 saat sürebilecek yolculuktan sonra Otel'e yerleşmenin ardından 'Çevre tanıtımı ve Ravza ziyareti'. Hanımların bayan görevlilerimiz eşliğinde Ravza ziyarete için otolimizin lobisinen hareketleri.
11.Gün
Beylerin ikindi namazını müteakip Cennetülbaki Mezarlığı önünde toplanıp Sahabi kabirlerinin ziyaret edilmesi. Hanımların bayan görevlilerimiz eşliğinde Ravza ziyaretleri için otelimizin lobisinden hareketleri. Akşam yemeği sonrası "Medine Ziyaret Yerleri" konulu seminer.
12.Gün
Erken kahvaltıdan sonra Uhud, Hendek, Kıbleteyn ve Kuba Mescid'ine yaklaşık 3 saat sürecek ziyaret gezisi için hareket. Bagajların oda kapıları önüne bırakılması.
13.Gün
Erken kahvaltıdan sonra Medine Havalimanına hareket ve İstanbul'a varış.