Twitter'da Paylaş
Facebook'da Paylaş

ÖRNEK HAC PROGRAMİ (11 GECE 12 GÜN)

1.Gün
Türk Hava Yolları veya Saudia ile Cidde'ye uçuş. Pasaport işlemlerini takiben Otel'e transfer odalara yerleşmenin ardından görevlilerimiz eşliğinde umre ibadetinin eda edilmesi
2.Gün
Serbest gün
3.Gün
Kahvaltıdan sonra Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Nur Dağı, Ma'la Mezarlığı, Cin Mescidi ziyaret gezisi ve Hac tatbikatı için hareket. ( yaklaşık 3,5 saat).
4.Gün
Hac İbadeti ve Organizasyonu' konulu bilgilendirme toplantısı.
5.Gün (Vakfemiz Kabul Olsun)
Erken kahvaltıdan sonra ihramlı olarak özel otobüslerimiz ile Arafat'a hareket. Gün boyu özel çadırlarımızda vakfe ibadeti. Gün batımında Müzdelife'ye hareket.
6.Gün (Bayramımız Mübarek Olsun)
Müzdelife vakfesinden sonra Mina'da şeytan taşlama ve otelimize dönüş. Kurbanların kesilerek ihramdan çıkılması. Görevlilerimiz eşliğinde Hac Tavafı ve Sa'y'ının yapılması.
7.Gün
Belrtilen saatte Şeytan taşlaması için Mina'ya gidiş - dönüş.
8.Gün (Haccımız Mabkul Olsun)
Belrtilen saatte Şeytan taşlaması için Mina'ya gidiş - dönüş. Hac ibadeti ile ilgili vecibelerin sona ermesi.
9.Gün
Serbest gün.
10.Gün
Bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Medine'ye hareket. Yaklaşık 6 saat sürebilecek yolculuktan sonra Otel'e yerleşmenin ardından 'Çevre tanıtımı ve Ravza ziyareti'. Hanımların bayan görevlilerimiz eşliğinde belirtilen saatte Ravza ziyarete için otolimizin lobisinen hareketleri. 
11.Gün
Erken kahvaltıdan sonra Uhud, Hendek, Kıbleteyn ve Kuba Mescid'ine yaklaşık 3 saat sürecek ziyaret gezisi için hareket. Beylerin ikindi namazını müteakip Cennetülbaki Mezarlığı önünde toplanıp Sahabi kabirlerinin ziyaret edilmesi. Bagajların oda kapıları önüne bırakılması.  
12.Gün
Medine Havalimanına hareket ve İstanbul'a varış.