Twitter'da Paylaş
Facebook'da Paylaş

 

 

6 GECE  7 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAM

 

1.GÜN – İSTANBUL / CİDDE / MEKKE

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra EMAN kontuarı önünde Saat 09.30’da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından ihramlı olarak 12.10’da Cidde’ye uçuş, 17.00’da varış. Karşılama ve Mekke Raffles Suites Oteli’ne transfer. Akşam yemeği’nden sonra görevlimiz eşliğinde Harem-i Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

 

2.GÜN – MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemekği otelimizde. Serbest gün.

 

3.GÜN – MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Cuma Namazı Harem-i Şerifte. Akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN – MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemekği otelimizde. Serbest gün.

 

5.GÜN – MEKKE / MEDİNE              Mevlid Gecemiz Mubarek Olsun

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması Öğle namazından sonra 14.15’de Medine’ye hareket 19.00 sularında varış ve Oberoi Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. 21.15’de erkek ve kadın  görevlilerimizle birlikte otel lobisinden  hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

 

6.GÜN– MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da otelimizden hareket ederek; Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Beylerin ikindi namazını müteakip 16.00’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

 

7.GÜN – MEDİNE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. 14.15’de Medine havalimanına transfer; Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 17.35’de uçuş ve 20.10’da İstanbul’a  hoş geldiniz.

 

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri FARKLILIK gösterebilir.