Twitter'da Paylaş
Facebook'da Paylaş

3 GECE 4 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAM

 

1. GÜN – İSTANBUL / MEDİNE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra EMAN kontuarı önünde 10.30 da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 13.15’de Medine’ye uçuş, 16.35’de varış. Karşılama, Medine Oberoi otel’ine transfer ve yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. Saat 21.00’da erkek ve kadın görevlilerimizle birlikte Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

 

2. GÜN – MEDİNE / MEKKE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da otelimizden hareket ederek Medine ve  civarındaki Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Saat 12.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması. Öğle namazını müteakip ihram hazırlığı ve 14.00’da umre’ye niyet etmek üzere Mikat sınırı’na, oradan da Mekke’ye hareket. Yolda paket olarak kumanya ikramı. Saat 20.00 sularında varış; Mekke Raffles Suites Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra görevlimiz ile Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

 

3. GÜN – MEKKE

Kahvaltı otelimizde. 13.20’de Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı ve Cin Mescidi’ne ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde.                   

 

4. GÜN – MEKKE / CİDDE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 11.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Saat 13.30’da Cidde’ye hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 18.00’da uçuş ve 22.15’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.