Twitter'da Paylaş
Facebook'da Paylaş

 

 

13 GECE 14 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAM

 

1.GÜN – İSTANBUL / MEDİNE

EMAN kontuarı önünde 10.00 da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 12.20’de Medine’ye uçuş, 16.35’de varış. Karşılama, Medine Hilton Otel’ine transfer ve yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra saat 21.30’da erkek ve kadın görevlilerimizle birlikte Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

 

2.GÜN– MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Cuma Namazı Mescid-i Nebevide.  Beylerin ikindi namazından sonra saat 15.55’de Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN– MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da otelimizden hareket ederek Medine ve  civarındaki Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde

 

4.GÜN – MEDİNE

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Saat 21.30’da otelimizde “ İhram ve Umre ” konulu seminer.

 

5.GÜN – MEDİNE / MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması.Öğle namazından sonra ihram hazırlığı ve 14.30’da  özel otobüs ile umre’ye niyet etmek üzere Mikat Mescidi’ne, oradan da Mekke’ye hareket. Saat 20.00 sularında varış ve Hilton Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra görevlilerimiz ile Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

 

6-7-8-9.GÜN – MEKKE

Kahvaltılar ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

 

10.GÜN – MEKKE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Serbest vakitler. Akşam yemeği otelimizde.

 

11-12-13.GÜN – MEKKE

Kahvaltılar ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

 

14.GÜN – MEKKE / CİDDE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Saat 13.30’da Cidde’ye hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 18.00’da uçuş ve 20.55’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

 

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri FARKLILIK gösterebilir.